В житті кожної людини настає той час, коли рано чи пізно доводиться отримувати спадщину. Відразу виникає багато питань: що таке спадщина, як оформити спадщину, які потрібно документи для оформлення спадщини та багато іншого. Отож, спадщина – це майно, що переходить від померлого громадянина до його спадкоємців. Спадкоємцями можуть бути як фізичні так і юридичні особи, а також держава.

Самий лише факт відкриття спадщини є недостатнім для того, щоб потенційні спадкоємці могли стати правонаступниками прав та обов’язків спадкодавця. Адже спадщина за заповітом і спадщина за законом не переходять автоматично. Для того щоб стати законним власником майна, спадщину потрібно прийняти. Спадщина може бути прийнята таким чином: через подання заяви про прийняття спадщини або через фактичне спільне проживання спадкоємця і спадкодавця на момент смерті останнього.

Спадщина – це сукупність прав і обов’язкі, які переходять від померлого громадянина до його спадкоємців. Хто може стати спадкоємцем і хто ж має право на спадщину ? Спадкоємцями можуть бути: будь-яка жива особа, ненароджена дитина спадкодавця, зачата ним ще за життя, юридична особа, територіальна громада, держава. Згідно Цивільного кодексу України бувають спадкоємці за заповітом і спадкоємці за законом.

Громадянин, який прийняв спадщину у визначений термін, може отримати у нотаріуса свідоцтво про право на неї. Для цього потрібно звернутися у нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини, але не раніше, як через шість місяців з дня відкриття спадщини. В обов’язковому випадку спадкоємець повинен подати нотаріусу оригінал заповіту, складеного на його користь.

Спадщина – це майнові права та обов’язки , які переходять від померлої особи до її спадкоємців. Такі особи мають право прийняти спадщину чи відмовитись від неї. За законом громадянин, який проживав із спадкодавцем на момент його смерті, буде вважатися таким, що прийняв спадщину автоматично. Відмова від спадщини можлива за умови подання заяви про відмову від спадщини. Якщо претенденти на спадок на момент смерті спадкодавця не жили разом із ним, то їм необхідно буде подати заяву на прийняття спадщини.

Місце та термін подачі заяви на відмову від спадщини

Процедура оформлення спадщини - справа важлива і відповідальна, тому варто знати всі деталі цього процесу, а також знати звої права і обов’язки відносно отримання спадщини та відмови від неї.

Контакти

Телефони:

(032) 259-43-05 

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок