Фізичні особи, які розуміють і усвідомлюють свої дії, у юриспруденції, називаються дієздатними. Цивільна дієздатність особи – досить важлива частина правового стану, яка надає змогу власними діяннями формувати певні цивільні права та обов'язки, виконувати їх, відповідати за них. Через те, коли постає потреба щоб визнати недієздатною або обмежено дієздатною, необхідно відноситись досить відповідально, адже це стосується захисту прав та інтересів громадян.

Правові наслідки недієздатності

Людину, що знаходиться у стані стійкого психічного розладу і не може керувати своїми діями та усвідомлювати їх, можна визнати недієздатною. Простішими словами це можна пояснити так, якщо людину переслідує «манія величі», особа хворіє параноєю, шизофренією чи іншими розладами психіки, при цьому стоїть на диспансерному обліку у психіатра, то визнавати її недієздатність потрібно, адже рано чи пізно цим скористаються шахраї.Потрібно знати, визнання особи недієздатною завжди проводиться заради її користі. Опіка над нездоровою людиною і виконання правочинів від її імені і в її інтересах виконує опікун.

Правові наслідки обмеженої цивільної дієздатності

Алкогольна та наркотична залежність, захоплення азартними іграми – це головні підстави, щоб обмежити особу цивільної дієздатності, коли такими діями вона доводить себе і родину до скрутного матеріального становища.

Над такою людиною встановлюється піклування. Вона може реалізовувати лише малозначущі побутові угоди, а що стосується майнових питань, то потрібна згода піклувальника. Отримувати зарплату, пенсію та інші виплати за особу з обмеженою дієздатністю повинен піклувальник.

Кому? Куди? Як?

Щоб визнати недієздатність особи, потрібно звернутись до суду, бо тільки він допоможе в цьому. Таке звернення може бути поданим родичами, органами опіки і піклування, представниками психіатричної та наркологічної установи, за умови перебування людини в ній.

Заява про недієздатність розглядається судом в окремому провадженні. Вивчається матеріал і при виявленні достатньої кількості відомостей про психічний стан людини, суд призначає судово-психіатричну експертизу.

Засідання суду відбувається обов»язково за присутності заявника, представника органу опіки та піклування і двох народних засідателів.

Адвокат і визнання особи недієздатною

На перший погляд все прозоро і зрозуміло, але не все так просто. В кожній справі є такі ситуації, що під силу лише справжнім фахівцям. Тому раджу не гаяти дорогоцінний час і звернутись за допомогою адвоката у Львові. Я надам потрібну консультацію, допоможу зібрати документи і покази свідків, сусідів, а в кінцевому результаті Ви будете задоволені, гарантую.

Контакти

Телефони:

(032) 259-43-05 

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок