Відмова від спадщини

Місце та термін подачі заяви на відмову від спадщини

Процедура оформлення спадщини - справа важлива і відповідальна, тому варто знати всі деталі цього процесу, а також знати звої права і обов’язки відносно отримання спадщини та відмови від неї.

З моменту відкриття спадщини спадкоємець повинен зробити вибір – прийняти спадщину чи відмовитись від неї. Заява на прийняття спадщини є підтвердженням того, що спадкоємець приймає спадщину. Відмова від спадщини відбувається у вигляді подачі письмової заяви про відмову від спадщини. Цю заяву потрібно подати нотаріусу, який знаходиться в тому районі де відбулося відкриття спадщини. Відмову потрібно оформити протягом шести місяців, які відводяться на прийняття спадщини.

Безумовність та беззастережність відмови від спадщини

Спадщина за заповітом і спадщина за законом приймається в повному обсязі. Відповідно, неможливо відмовитись від якогось конкретного майна. Неможливо, наприклад, успадкувати права спадкодавця, а відмовитись від обов’язків. Відмова від спадщини відбувається беззастережно і безумовно. Не можливо висувати умови, що спадкоємець прийме спадщину тільки тоді, коли будуть сплачені всі заборгованості спадкодавця.

Адресність відмови від спадщини

Оформити відмову від спадщини можна тільки на користь іншого спадкоємця. Адже в розпорядженні спадкоємця тільки право на спадщину, а не саме спадкове майно, яке він не може передавати іншій особі на свій розсуд.

Відмова від спадщини може відбуватися безосібно, або адресно, тобто відмова зроблена на користь інших осіб, які також є спадкоємцями.

Приймати чи не приймати спадщину від якої відмовились, це право «адресата», але ніяк не його обов’язок. Тому особа, на чию користь відбулася відмова від спадщини, може в свою чергу також відмовитись від цієї спадщини.

Відмова від спадщини малолітніми чи недієздатними особами

Якщо на думку батьків, усиновлювачів чи опікунів прийняття спадщини шкодить інтересам неповнолітньої чи недієздатної особи, то вони мають право відмовитися від спадщини. Ця процедура можлива лише з дозволу органів опіки чи піклування. Таке рішення приймається органами опіки тільки в тому випадку, коли відмова від спадщини не шкодить інтересам неповнолітньої чи недієздатної особи. 

Юридичний супровід

Приймати спадщину чи відмовитись від неї – це особиста справа кожного громадянина. Але тут важливо розуміти, що через незнання законів, або через чийсь злий задум можна втратити майно, на яке ви маєте всі законні права, або навпаки успадкувати чужі борги і зобов’язання. 

Саме тому, приймаючи рішення про спадок, доцільно звернутися по допомогу до адвоката із спадкового права. Такий спеціаліст надасть вам професійну допомогу в оформлені необхідних документів. Він представлятиме ваші інтереси у державного нотаріуса, в органах місцевого самоврядування та в органах державної влади. Адвокат в стислі терміни оформить ваше право на спадщину чи навпаки вчасно оформить відмову від неї.

Контакти

Телефони:

(032) 123-45-67, (097) 123-45-67

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок