Оформлення спадщини. Як оформити спадщину

Оформлення спадщини процедура складна і відповідальна.

Громадянин, який прийняв спадщину у визначений термін, може отримати у нотаріуса свідоцтво про право на неї. Для цього потрібно звернутися у нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини, але не раніше, як через шість місяців з дня відкриття спадщини. В обов’язковому випадку спадкоємець повинен подати нотаріусу оригінал заповіту, складеного на його користь.

Оформлюючи свідоцтво про право на спадщину нотаріус зобов’язаний перевірити всі юридичні факти для спадкування:

  • документальне підтвердження смерті спадкодавця;
  • підтвердження родинних зв’язків;
  • підтвердження шлюбних відносин чи факту утримання спадкоємця певний період;
  • наявність заповіту у випадку оформлення спадщини за заповітом;
  • перевіряється місце та час відкриття спадщини;
  • склад майна, яке успадковується і на яке видається свідоцтво про право на спадщину.

Щоб підтвердити всі ці обставини, нотаріус вимагає від спадкоємця відповідні документи для оформлення спадщини.
Якщо спадщина передається кільком спадкоємцям, то свідоцтво про право на спадщину отримує кожен із них. В цьому документі вказуються імена всіх спадкоємців та їх частки від спадку.

У випадку, коли спадкоємцем є ще ненароджена дитина, свідоцтво про право на спадщину видається тільки після її народження. Якщо ж немовля народилося мертвим, частина його спадку ділиться між іншими спадкоємцями.

Якщо документи для оформлення спадщини видаються на ім’я неповнолітньої чи недієздатної особи, нотаріус повинен повідомити про це місцеві органи опіки, щоб захистити його майнові інтереси.

Нерухоме майно не зазначається у свідоцтві про право на спадщину. На кожен об’єкт нерухомості спадкоємець повинен оформити окреме свідоцтво і зареєструвати його у державних органах реєстрації майна.

Термін оформлення спадщини

Українським законодавством не встановлено термін, за який спадкоємець повинен оформити свідоцтво. Його можна отримати у будь-коли, але не раніше ніж пройде термін для прийняття спадщини.

Допомога адвоката в оформленні спадщини

Якщо вас турбує питання як оформити спадщину швидко, грамотно , не витрачаючи зайвого часу і сил, то варто відразу звернутися за допомогою до адвоката. Фахівець із спадкового права допоможе вам в стислі строки оформити всі документи, вирішити спірні питання чи оскаржити їх у суді.

Контакти

Телефони:

(032) 123-45-67, (097) 123-45-67

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок