Прийняття спадщини

Що таке прийняття спадщини

Самий лише факт відкриття спадщини є недостатнім для того, щоб потенційні спадкоємці могли стати правонаступниками прав та обов’язків спадкодавця. Адже спадщина за заповітом і спадщина за законом не переходять автоматично. Для того щоб стати законним власником майна, спадщину потрібно прийняти. Спадщина може бути прийнята таким чином: через подання заяви про прийняття спадщини або через фактичне спільне проживання спадкоємця і спадкодавця на момент смерті останнього.

Прийняття спадщини відбувається через подання письмової заяви про прийняття спадщини у нотаріальну контору, яка розташована за місцем відкриття спадщини. Заява на прийняття спадщини повинна подаватися самим спадкоємцем, або його законним представником. Не можна прийняти спадщину замість іншої особи (від імені чоловіка, дружини, дитини тощо).

У випадку, якщо громадянин на момент смерті спадкодавця проживав разом з ним, то він автоматично вважається спадкоємцем, що прийняв спадщину. Доводячи своє право на спадщину, спадкоємець має підтвердити, що він проживав із спадкодавцем під одним дахом і був зареєстрований за цією адресою на момент смерті спадкодавця. Для цього потрібно буде представити відповідну довідку із ЖЕКу чи з органу місцевого самоврядування. Але можливий варіант, коли такий спадкоємець відмовляється від прийняття спадщини. Відмова від спадщини відбувається після подачі письмової заяви про відмову від спадщини.

Термін встановлений для прийняття спадщини

Спадщина приймається не тільки відповідним чином, але й у визначений строк. Згідно законодавства, цей строк становить шість місяців і починає відраховуватися від дня відкриття спадщини. За цей час спадкоємець може скористатись своїм правом на отримання спадщини. Якщо за цей період він не прийме її, то це вважається підтвердження відмови від спадщини. Шестимісячний термін продовжується за рішення суду, якщо будуть представлені вагомі причини запізнення. Такими причинами можуть бути: тривале відрядження, тяжка хвороба, відсутність опіки над неповнолітнім спадкоємцем, воєнні обставини тощо. В такій ситуації суд визначає додатковий термін, який буде достатнім для подання заяви на прийняття спадщини.

Прийняття спадщини – це одностороння угода, яка не може супроводжуватись ніякими умовами чи застереженнями. Неможливе часткове отримання спадщини, коли спадкоємець збирається прийняти одну частину спадщини, а від іншої частини хоче відмовитися. Не можна успадкувати права, а відмовитись від обов’язків.

Допомога адвоката у прийнятті спадщини

В разі, коли вам необхідно прийняти спадщину, радимо звернутися до професійного адвоката із спадкових справ. Довірте рішення ваших проблем фахівцю. Він уважно ознайомиться із деталями вашої справи, допоможе підготувати та оформити необхідні документи. Скориставшись його послугами, ви отримаєте свій спадок у повному обсязі і в майбутньому зможете передати його своїм дітям.

Контакти

Телефони:

(032) 259-43-05 

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок