Заява на прийняття спадщини

Процедура прийняття спадщини

Спадщина – це майнові права та обов’язки , які переходять від померлої особи до її спадкоємців. Такі особи мають право прийняти спадщину чи відмовитись від неї. За законом громадянин, який проживав із спадкодавцем на момент його смерті, буде вважатися таким, що прийняв спадщину автоматично. Відмова від спадщини можлива за умови подання заяви про відмову від спадщини. Якщо претенденти на спадок на момент смерті спадкодавця не жили разом із ним, то їм необхідно буде подати заяву на прийняття спадщини.

Як відбувається подання заяви на прийняття спадщини

Заява на спадщину являється підтвердженням наміру особи прийняти спадщину повністю. Особа, яка бажає прийняти спадок, повинна подати таку заяву в письмовій формі особисто, не уповноважуючи інших осіб зробити це від свого імені за довіреністю. Заява подається в нотаріальну контору, яка знаходиться за останнім місцем проживання спадкодавця. Цей документ можна також надіслати в нотаріальну контору через поштове відділення. Але в такому разі спадкоємець зобов’язаний нотаріально засвідчити свій підпис на заяві. 

Термін подачі заяви на прийняття спадщини

Прийняття спадщини має відбутися у визначений законодавством шестимісячний термін. Якщо спадкоємець за цей час не подав заяву на спадщину, то він вважатиметься таким, що не прийняв спадщину. Ось чому так важливо подати цю заяву вчасно. Але існують винятки, коли термін подачі заяви залежить від інших спадкоємців, які мають першочергове право прийняти чи не прийняти спадщину. У такому разі шестимісячний термін подачі заяви збільшують для таких осіб ще до трьох місяців.

Якщо спадкоємець не подав заяву вчасно, то він ще може звернутись до суду з проханням продовжити термін при умові, що зможе навести поважні причини пропущення терміну. Законом не прописано, які це можуть бути причини, але суд може взяти до уваги тяжку хворобу спадкоємця, неповноліття спадкоємця, який не має опікунів, тривале відрядження за кордон, події військового часу ті інші причини.

Не потрібно звертатися до суду з проханням продовжити термін подачі заяви на прийняття спадщини за тієї умови, коли всі хто має право на спадщину і вже прийняв її подадуть нотаріусу письмову заяву. В цій заяві слід зазначити, що вони погоджуються, щоб спадкоємець, який пропустив шестимісячний термін теж прийняв спадщину.

Допомога адвоката у поданні заяви на прийняття спадщини

Для того щоб вчасно і правильно оформити заяву на прийняття спадщини та не потрапити в тенета юридичних тонкощів, вам варто звернутися до адвоката із спадкового права. Наш спеціаліст уважно ознайомиться з вашою справою, роз’яснить порядок спадкування майна, проконсультує щодо умов та термінів в які оформляється заява на спадщину. Ви зможете зекономити власний час та нерви і гарантовано отримаєте бажаний результат.

Контакти

Телефони:

(032) 259-43-05 

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок