Позовна заява про стягнення аліментів

Якщо розлучається бездітне подружжя, то цей процес відбувається значно швидше і з меншими фінансовими витратами ніж тоді, коли в родині вже є діти. Особливо складно в такій ситуації жінкам, які до останнього моменту плекають надію на примирення. Вони думають, що стягнення аліментів остаточно образить чоловіка і не залишить шансів на відновлення стосунків. В цій ситуації варто знати, що аліменти на дитину присуджуються з дня подання позовної заяви до суду. Ви повинні розуміти, що відкладаючи позовну заяву, ви втрачаєте час, та втрачаєте гроші своєї дитини.

Позовна заява про стягнення аліментів

Позовна заява про стягнення аліментів складається письмово відповідно до вимог ст.119 Цивільного процесуального кодексу України і подається з визначеним пакетом документів. Про що і як писати в заяві можна дізнатись скориставшись зразком знайденим і Інтернеті "Позовна заява". Але тут варто врахувати, що не існує шаблону про стягнення аліментів, який би підійшов до кожної справи. Адже в кожній сім’ї своя конкретна проблема, про яку необхідно описати, надати докази про те, що відповідач добровільно не виділяє кошти на утримання дитини.

Вам варто відразу визначитись про те, яким має бути розмір аліментів. Адже суд не має право вийти за межі ваших позовних вимог про стягнення аліментів. Якщо в позовній заяві вказано, про те, що ви просите виплачувати 1/6 частину заробітної плати свого чоловіка(дружини), то суд ні в якому разі не зможе присудити вам 1/ 3. Та варто врахувати, що за законом із відповідача не можна відраховувати аліментів більше 50% заробітної плати. В процесі судового розгляду позовні вимоги можна змінювати до винесення рішення.

Позовна заява про аліменти подається за місцем проживання чи тимчасового перебування відповідача. Але законом передбачений і той варіант, коли позивач може подавати заяву і за місцем власного проживання. В такому разі вам не доведеться добиратись на судові засідання в інший район міста, чи інший населений пункт.

Про стягнення аліментів подається до цивільної канцелярії суду. Ви маєте підготувати три копії позовної заяви: одна залишається в суді, друга відправляється відповідачу, а третя позовна заява залишається у вас. На цьому екземплярі співробітник канцелярії повинен обов’язково поставити печатку і вказати дату, коли подавалася заява. В разі необхідності, цей документ може бути доказом, що аліменти на дитину мають стягуватись саме з цієї дати.

Заява про аліменти може бути складена вами самостійно, але тут слід пам'ятати, що від того на скільки все правильно складено, залежить рішення суду. Якщо ваша справа досить складна і потребує детального розгляду, то краще довіритись фахівцю. У випадку, коли питання про стягнення аліментів неможливо вирішити мирним шляхом і ви змушені іти до суду, вам варто звернутися до професійного адвоката (ПІП).

Він захистить ваші права і права вашої дитини, представлятиме ваші інтереси в суді, допоможе правильно оформити всі документи. ПІП підкаже, які аргументи і докази потрібно наводити в суді, щоб розмір аліментів був максимальним. Інформація, яку ви отримаєте від нашого юриста допоможе Вам отримати бажаний результат.

Контакти

Телефони:

(032) 259-43-05 

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок