Аліменти. Стягнення аліментів

Щасливий шлюб і народження дітей є світлою мрією кожної людини. Тато і мама приймають спільне рішення - подарувати нове життя. І з першої ж хвилини беруть на себе зобов’язання і відповідальність про виховання та матеріальне забезпечення майбутнього малюка. Незалежно від того, чи узаконили батьки свої відносини, чи проживали у громадянському шлюбі – це не знімає з жодного із них моральних і матеріальних зобов’язань. Нажаль, коли відносини між дорослими не складаються, найбільше страждають діти.

Малюкам важко зрозуміти, чому тато і мама більше не живуть разом, чому сваряться при кожній зустрічі, чому мама вимагає від тата якихось грошей, а тато відповідає, що нічого їй не винен. Такі ситуації трапляються у випадку, коли між батьками не встановлені аліментні зобов’язання, або ж один із батьків відмовляється платити аліменти на дитину.

Що ж таке аліменти? Аліменти - це грошові зобов’язання які одні члени сім’ї повинні виплачувати на утримання інших членів сім’ї у встановлених законом випадках. Варто пам’ятати, що навіть після розлучення батьки повинні дбати не тільки про моральний , а й про матеріальний добробут своєї дитини до її повноліття. Аліменти продовжують сплачуватись і протягом всього періоду навчання дитини у середньому або вищому навчальному закладі.

Також право на аліменти мають вагітні жінки, та жінки чиї діти не досягли трирічного віку. Коли діти стають повнолітніми , за законом вони повинні утримувати своїх непрацездатних батьків.

Стягнення аліментів може відбуватися не тільки після розлучення, але й у період шлюбу в ситуації, коли хтось із батьків відмовляється виділяти гроші на утримання дитини.

Звичайно трапляються випадки, коли питання про стягнення аліментів чоловік і дружина між собою вирішують мирно. Це можливо, коли подружжя свідомо ставиться до своїх батьківських обов’язків. Така домовленість може бути укладена в усній чи письмовій формі, самостійно чи з допомогою юриста. В письмовій угоді визначається порядок сплати і розмір аліментів. Такий документ засвідчує нотаріус. Якщо угода укладається самостійно, то сторонам варто пам’ятати, що умови домовленості не повинні суперечити чинному законодавству і не обмежувати прав дитини. Після цієї процедури людина виплачує аліменти самостійно, або через бухгалтерію за місцем роботи.

Але найчастіше стягнення аліментів відбувається тільки через суд. За рішенням суду організація, де працює відповідач ( один із батьків) щомісячно утримує визначену суму аліментів із заробітної плати та перераховує її на рахунок одержувача.

Щоб звернутися до суд з питання стягнення аліментів, позивачу необхідно скласти позовну заяву і надати відповідний пакет документів. Якщо позивачу відомо місце роботи чоловіка (дружини), то варто заздалегідь отримати довідку про розмір заробітної плати і додати її до позовної заяви. Розмір аліментів визначається рішенням суду у частковому відношенні або ж у визначеній сумі. Аліменти нараховуються з дня подання позовної заяви.

У випадку, коли боржник зумисно ухиляється від сплати аліментів, державний виконавець може звернутися в прокуратуру чи міліцію з клопотанням про відкриття кримінального провадження. Після цього матеріали передаються в суд.

На жаль процедура стягнення аліментів на сьогоднішній день відбувається частіше через суд, а не по домовленості. Тому в цій ситуації просто неможливо обійтися без послуг професійного адвоката. Адвокат з більш ніж десятирічним досвідом роботи ПІП візьме на себе всі ваші клопоти. Він виконає всю правову та технічну роботу, представлятиме ваші інтереси в суді та нотаріаті, позбавить вас необхідності бути присутніми на судових засіданнях. Звернувшись до нас, ви зможете відстояти свої права і права вашої дитини.

Контакти

Телефони:

(032) 123-45-67, (097) 123-45-67

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок