Аліменти на дитину

Питання про стягнення аліментів на сьогоднішній день стає все актуальнішим для більшості самотніх мам, яким доводиться виховувати і утримувати дитину самостійно. Звичайно, можна спробувати вирішити справу мирним шляхом, уклавши завірену нотаріусом аліментну угоду. Це , зазвичай економить час, гроші і нерви подружжя. В такій угоді прописуються всі деталі: як саме будуть виплачуватись аліменти на дитину, яким буде розмір аліментів тощо. Укладання аліментної угоди, коли враховані інтереси не тільки дитини, але й батька, який погодився добровільно виплачувати аліменти на дитину, дає більшу гарантію на виконання зобов’язань ніж будь-який примус.

Та на жаль, найчастіше це питання не виходить врегулювати самостійно. В разі, коли батьки не змогли домовитись про виплату аліментів , справа розглядається у суді. За законом аліменти на дитину виплачуються одним із батьків до її повноліття. Але якщо дитина після 18 років продовжує навчання у середніх та вищих навчальних закладах, то виплата продовжується до закінчення терміну навчання.

При визначенні розміру аліментів враховується:

  • здоров’я і матеріальні статки дитини;
  • здоров’я і матеріальне становище відповідача;
  • враховується, чи має платник ще аліменти на дітей, чи має він непрацездатних родичів;
  • інші важливі обставини.

Розмір аліментів встановлює суд. Це може бути фіксована частка від доходів відповідача, або тверда грошова сума. У більшості випадків обирається частковий принцип, так як суд не завжди може врахувати всі доходи платника. В разі, коли чоловік неспроможний платити аліменти на дітей, чи неможливо визначити його реальне місце перебування, сплату аліментів здійснюють державні органи.

Щоб звернутись до суду, позивач має скласти позовну заяву про стягнення аліментів. До неї додається визначений пакет документів. Якщо відомо , де працює відповідач, то варто звернутися за місцем його роботи і отримати довідку про розмір заробітної плати.

Розгляд справи про стягнення аліментів може відбуватися навіть за відсутності особи, на яку подавався позов. Рішення суду вона отримає поштовим повідомленням. Виконавчий лист надсилається за місцем роботи відповідача.

Не варто думати, що аліменти на дитину – це подачка чи відкуп. Насправді, це кошти необхідні на утримання і виховання вашого малюка. Кожна дитина має право на піклування і захист з боку дорослого. Не позбавляйте власних дітей такого права і не зволікайте з вирішенням цього питання.

В першу чергу вам варто звернутися до професійного адвоката із сімейних питань. Він надасть вам необхідну юридичну консультацію: яким способом виплачуються аліменти на дітей, яким може бути розмір аліментів, що таке позовна заява про аліменти і як її потрібно скласти. Підготує всі документи і збере необхідні докази для суду. Адвокат представлятиме ваші інтереси в ході судових засідань і зможе вирішити всі спірні питання на вашу користь, заощаджуючи сили і здоров’я клієнта.

Якщо вам не байдуже власне майбутнє і майбутнє вашої дитини, радимо звернутися до Муралло Марії Степанівни. Як справжній професіонал вона зможе знайти найоптимальніші шляхи рішення саме вашої проблеми.

Контакти

Телефони:

(032) 123-45-67, (097) 123-45-67

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок