Розмір аліментів

Через непорозуміння між дорослими найбільше страждає дитина. Після розлучення малюк залишається з кимось одним із батьків, але це ні в якому разі не звільняє іншого від матеріальної опіки. До повноліття дитину повинні забезпечувати всім необхідним і мати, і батько. За законом, той із батьків, хто йде із сім’ї зобов’язаний виплачувати аліменти на дитину. Сплата може відбуватися за аліментною угодою або ж відповідно рішенню суду.

Розмір аліментів визначається судом. Суд бере до уваги стан здоров’я і матеріальні статки відповідача, враховує чи має він інших дітей або непрацездатних батьків, здоров’я і майновий стан дитини та інші умови, що можуть впливати на суму виплат. Варто зазначити, що при визначені розміру аліментів буде враховано не тільки офіційний заробіток батька (матері), але й усі інші види доходу. Це можуть бути і премії, і грошові винагороди і соціальна допомога та ін.

Приводом для судового розгляду зазвичай є позовна заява про аліменти. В ній позивач має вказати розмір аліментів на який він розраховує. За законом ця сума не має перевищувати 50% доходів відповідача. Мінімальний розмір аліментів на одного неповнолітнього повинен становити не меншим ніж 30% прожиткового мінімуму (ст. 182 Сімейного кодексу України). Зазначимо, що аліменти на дитину у 2015 році будуть визначатися з прожиткового мінімуму встановленого Законом «Про державний бюджет на 2015 рік».

У випадку, коли платник аліментів не має постійного доходу, або якусь його частину отримує в натурі чи існують ще якісь істотні обставини, суд може встановити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Але якщо ця сума буде меншою ніж 30% від прожиткового мінімуму, то дитині буде виділена державна допомога, яка покриє різницю між цими виплатами.

В позовній заяві краще вказувати максимум, на який розраховує позивач. Адже суд не може визначити суму виплат більшу, ніж зазначено у позові. Якщо мати (батько) погодились на виплату аліментів у твердій грошовій сумі 900 гривень, то суд вже ніяк не зможе встановити розмір аліментів 2000 гривень.

Коли мова йде про стягнення аліментів на кількох неповнолітніх, суд встановлює єдину частку від доходів батька (матері). Ця сума переглядається, коли комусь із дітей виповнюється 18 років.

Розмір аліментів, визначений судом , або який був прописаний в аліментній угоді може переглядатися і змінюватись за позовом одного із батьків. Ця сума може збільшуватись або зменшуватись у випадку, коли відбулися зміни у сімейному стані , матеріальному становищі когось із батьків чи у разі погіршення чи покращення стану здоров’я котрогось із них.

У будь якому разі, щоб отримати пристойні аліменти на дитину і не заплутатись у вирі юридичних тонкощів та нюансів, вам варто звернутися до професійного юриста. Він допоможе вам грамотно скласти позовну заяву про стягнення аліментів, буде здійснювати постійний технічний та юридичний супровід по вашій справі. Він зможе вчасно попередити та усунути непередбачувані правові наслідки.

Якщо ви не можете самостійно впоратись із конфліктною ситуацією, пов’язаною з процедурою стягнення аліментів радимо звернутися до нашого спеціаліста.

Контакти

Телефони:

(032) 259-43-05 

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок