Позовні заяви

Україна рухається в Європу і намагається стати демократичною правовою державою. Все більше громадян користуються юридичними послугами фахівців. Цілком природно, що людям хочеться відчувати себе захищеними, тому все частіше вони звертаються до суду, відстоюючи свої права. Щоб розпочати будь-який судовий процес, позивачеві необхідно звернутися до суду із позовною заявою.

Види позовних заяв

Позовні заяви виникають з різних правовідносин:

  • цивільних
  • сімейних
  • трудових
  • житлових
  • адміністративних

Позов зазвичай розглядається із двох сторін: процесуально-правової (коли позивач вимагає від суду захисту своїх прав і свобод) та матеріально-правової ( коли позивач вимагає захистити свої майнові права та інтереси).

Не всі заяви, які потрапляють до суду є позовними. Позовна заява має строго відповідати визначеним вимогам за формою та змістом. Варто звернути увагу на те, що позовні заяви до адміністративного суду і до цивільного суду суттєво відрізняються між собою.

Вимоги до позовної заяви

Складання позовної заяви – важлива складова судочинства. Саме на цьому етапі необхідно правильно висунути реальні вимоги, не завищуючи і не занижуючи їх. Якщо від самого початку у позовній заяві не передбачити всі нюанси справи, то після винесення рішення суду доведеться подавати додатковий позов.

Згідно українського законодавства, позовна заява має бути викладена на паперовому носії з використанням друкарського або комп’ютерного пристрою. Вона має обов’язково містити такі дані:

  • назву суду, до якого подається заява;
  • ПІБ (повністю) позивача, відповідача і представника відповідача, точна адреса, всі контактні дані сторін;
  • вказується вартість позову, якщо він носить майновий характер;
  • викладення змісту обставин, які спонукали позивача звернутися до суду;
  • наводяться докази тих обставин, які зазначені у позовній заяві;
  • перелік документів.

Позовна заява підписується особисто позивачем з обов’язковим зазначенням дати подання позову. Ця вимога має строго дотримуватись, так як анонімні позовні заяви не розглядаються взагалі.

Юридична допомога

На перший погляд може здатися, що зовсім нескладно самостійно подати позовну заяву до суду, скориставшись певним шаблоном чи зразком. Але тут слід розуміти, що в кожній конкретній ситуації обставини звернення до суду завжди індивідуальні і мають певні тонкощі. Людині без юридичної освіти важко буде правильно оцінити ситуацію і грамотно викласти її на папері. Нерідко трапляються випадки, коли людина, чиї права порушено, не звертається по допомогу до фахівця через побоювання, що позовна заява, складена адвокатом, обійдеться дуже дорого. Насправді вартість допомоги спеціаліста цілком прийнятна і залежить від виду позову та претензій зазначених в ньому.

Адвокат здійснить попередній правовий аналіз і оцінить перспективи справи в суді, а інколи може навіть допомогти вирішити проблему без звернення до судових органів, шляхом мирних перемовин. Професійний юрист обирає стратегію ведення справи, грамотно захищає порушені права, свободи і законні інтереси клієнта.

Позовна заява, складена професійним адвокатом, відповідатиме всім нормам законодавства, де будуть вказані тільки ті факти, які мають першочергове значення в суді. Крім того, адвокат порекомендує вам докласти до заяви ті документи, які необхідні для швидкого і успішного розгляду справи.

В деяких випадках складання позовної заяви і організація судового процесу від початку не має сенсу, тому краще спочатку звернутися до адвоката, щоб не витрачати дарма власні кошти, час і нерви.

Контакти

Телефони:

099-001-13-00 

Адреса:

79005, м. Львів.

Години роботи:

Пн-Пт: з 09:00 до 18:00

Сб-Нд за домовленістю

Зворотній зв'язок